Історія коледжу
1947
1947
Заклад освіти засновано наказом Міністерства будівельного, комунального і шляхового машинобудування СРСР
10.02.1947 року під назвою Одеський машинобудівний технікум.
Перший навчальний рік розпочато 1 вересня 1947 року підготовкою фахівців з трьох спеціальностей:
кранобудування, зварювальне та ковальсько-штампувальне виробництво.
Одеський машинобудівний технікум
Знімок 1968
р.

Знімок 1968 р.
63
1963
У наступні роки зміст підготовки насичувався новими спеціальностями, які відповідали вимогам та тенденціям виробництва щодо автоматизації технологічних процесів у металообробній, харчовій, текстильній та легкій промисловості. Така профілізація навчального закладу обумовила урядове рішення щодо його перейменування в Одеський технікум промислової автоматики (08.02.1963 р.)
У технікумі велась інтенсивна робота з розширення навчально-матеріальної бази, насичення сучасними приладами, устаткуванням, технічними засобами автоматики. Зростала чисельність контингенту студентів, яка у 1970 році по денному і вечірньому відділенням склала 1 594 особи.

У технікумі велась інтенсивна робота з розширення навчально-матеріальної бази, насичення сучасними приладами, устаткуванням, технічними засобами автоматики. Зростала чисельність контингенту студентів, яка у 1970 році по денному і вечірньому відділенням склала 1 594 особи.
94-97
1994-97
У 1994 році технікум було підпорядковано Міністерству важкого машинобудування СРСР, у 1996 році — Міністерству освіти і науки України. У 1997 році технікум введено до складу Одеської державної академії холоду. Коледж промислової автоматики та інформаційних технологій ОНТУ вул. Градоначальницька, 24

Поступово навчальний процес постійно збагачувався змістом, що відображав тенденції сучасного виробництва, інформатизації, впровадження мікропроцесорної та обчислювальної техніки. Це обумовило відкриття з 1997 року нових спеціальностей за напрямками «Документознавство та інформаційна діяльність», «Комп´ютерні науки». Розпочато підготовку програмістів та організаторів діловодства. Змінювалась організаційна структура технікуму.
2012
2012
У 2012 технікум введено до складу Одеської національної академії харчових технологій.

17
2017
Усі роки існування закладу освіти його керівництво і педагогічний колектив дотримувалися сучасних
тенденцій розвитку промисловості.
10.10.2017 року, наказом Міністерства освіти і науки України технікум перейменовано на Коледж
промислової автоматики та інформаційних технологій Одеської національної академії харчових технологій.

21
2021
Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж промислової автоматики та інформаційних технологій Одеської національної академії харчових технологій» відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 918 від 18.08.2021 р. перейменовано на Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж промислової автоматики та інформаційних технологій Одеського національного технологічного університету»
Коледж сьогодні
Форма навчання — денна. У структуру коледжу входять два відділення та п’ять циклових комісій.
Коледж має два навчальні корпуси загальною площею 5432,4 м2, до яких входять спортивна та актові зали, бібліотека та навчально-виробничі майстерні. Коледж має матеріально-технічну базу, достатню для успішної організації освітнього процесу. Також функціонують кабінети та лабораторії з належним обладнанням, навчально-методичною і довідковою літературою. Джерелами інформаційного забезпечення викладачів і студентів є бібліотека та електронні засоби інформації. Бібліотека коледжу має два книгосховища, абонементну та дві читальні зали на 100 місць. Загальний бібліотечний фонд складає понад 55 тисяч примірників.
Належна увага приділяється новітнім засобам отримання інформації – всі лабораторії обчислювальної техніки, навчально-комп’ютерний комплекс підключено до мережі Інтернет, на території коледжу організовано Wi-Fi-зону з вільним доступом до мережі.
Студенти забезпечені гуртожитком на 140 місць.
У коледжі велика увага приділяється розвитку творчих здібностей студентів. На базі закладу освіти функціонують танцювальний та вокальний ансамблі. Систематично проводяться культурно-масові заходи.
Проведення студентських конференцій, професійних конкурсів, предметних олімпіад, інтелектуальних змагань сприяє якісному розвитку особистості кожного студента, збільшує його зацікавленість до навчання та суспільного життя коледжу.
Студенти мають можливість займатися у спортивних секціях, брати участь у спортивних змаганнях, які проводяться як на рівні міста, так і на базі коледжу. За роки існування коледжу підготовлено більше 15 тисяч висококваліфікованих фахівців, які успішно працюють у різних структурах галузі.
Враховуючи сучасні тенденції у сфері освіти педагогічний колектив коледжу постійно вдосконалює освітній процес: використовує передовий педагогічний досвід, інноваційні методи, новітні технології, вивчає тенденції і зміни ринку праці, вимоги до підготовки фахових молодших бакалаврів.
В коледжі готують фахівців за такими спеціальностями та освітніми програмами:
121 «Інженерія програмного забезпечення» (освітня програма «Інженерія програмного забезпечення»)
Освітня кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з інженерії програмного забезпечення
Створення програмного забезпечення для персональних комп’ютерів, комп’ютерних мереж, для обчислювальної та іншої мікропроцесорної техніки і засобів автоматизації, вирішення програмними засобами виробничих завдань.
122 «Комп’ютерні науки» (освітня програма «Інженерія програмного забезпечення»)
Освітня кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з комп’ютерних наук
Комп’ютерна обробка інформації, створення баз даних і знань на підставі аналізу великих масивів інформації, надання пропозицій до прийняття управлінських рішень, обслуговування програмованої мікропроцесорної та обчислювальної техніки.
174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»
Освітня кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки.
Модернізація та експлуатація систем автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки із застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій, проектування систем автоматизації і робототехнічних комплексів та розроблення прикладного програмного забезпечення різного призначення
133 «Галузеве машинобудування» (освітня програма «Галузеве машиобудування»)
Освітня кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з галузевого машинобудування
Програмне забезпечення технологічного обладнання технологічного обладнання з числовим програмним керуванням, технологічне забезпечення механообробного виробництва та гнучких виробничих систем, використання інформаційних технологій в інженерній практиці
029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітня програма «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»)
Освітня кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи
Документальне та інформаційне забезпечення менеджменту, обробка ділової документації державною та іноземними мовами, керування інформаційними потоками за допомогою засобів комп’ютерної техніки та прикладного програмного забезпечення, організація роботи офісів, архівних та кадрових підрозділів.
про навчальний заклад
Вищий державний заклад освіти І рівня акредитації.

Директор
Єпур Ольга Сергіївна
Структура закладу освіти:
-
навчальний корпус №1
адреса —
Одеса, вул. Гоголя, 16
площа — 3621,3 м²;
-
навчальний корпус №2
адреса —
Одеса, вул. Градоначальницька, 24
площа — 1811,1 м²;
-
гуртожиток
адреса — вул. Новосельського, 64
площа — 1798 м²;
-
Бібліотека з двома читальними залами та книжковим фондом у 55 тис. томів.
-
Навчально-виробничі майстерні
Відділення «Відділення інформаційних технологій»:
-
зав. відділення — Татарова Тетяна Вікторівна
тел. +380487236658;
Відділення «Відділення автоматики, механіки»:
-
зав. відділення — Мінаті Валерій Володимирович
тел. +380487236198;